تبلیغات
sports - علی صانعی: حرف بزنم فوتسال متشنج می‌شود
به وبلاگ محمد و آرمین خوش آمدید

علی صانعی: حرف بزنم فوتسال متشنج می‌شود

شنبه 20 خرداد 1391 12:18 ب.ظ

نویسنده : آرمین مشیدی
ارسال شده در: فوتسال ایران ، همه موارد ،
سرمربی تیم ملی فوتسال كه از سمت خود استعفا داده دل پری دارد. از كسانی كه معتقد است فقط به قصد تیشه زدن به ریشه‌ی فوتسال حرف می‌زنند. آفتاب: سرمربی تیم ملی فوتسال كه از سمت خود استعفا داده دل پری دارد. از كسانی كه معتقد است فقط به قصد تیشه زدن به ریشه‌ی فوتسال حرف می‌زنند.

علی صانعی در گفت و گو با ایسنا، در باره عدم نتیجه گیری تیم ملی فوتسال در رقابت‌های جام ملتهای آسیا كه در امارات برگزار شد، توضیح داد: به هر حال این اتفاقات در فوتسال و تمام ورزشها می‌افتد، دیشب نیز همه فكر می‌كردند كه تیم ملی فوتبال نتیجه را مقابل ازبكستان واگذار می‌كند اما در دقیقه 93 همه چیز عوض شد. به هر حال شانس نیز قسمتی از ورزش است و این شانس در امارات با ما یار نبود.
وی ادامه داد: تایلند نیز هرچه مقابل ما شانس آورده بود در بازی با ژاپن هیچ شانسی نداشت و بازی را واگذار كرد. در فوتسال هم باخت هست و نباید با یك باخت همه چیز را فراموش كنیم. خدا را شكر جام جهانی رفته‌ایم و فرصت برای جبران وجود دارد. صانعی در ادامه با بیان اینكه گفته بودم اگر نتیجه نگیرم می‌روم مطرح كرد: در حال حاضر قراردادم با تیم ملی به اتمام رسیده و از آنجایی كه تاریخ این قرارداد تا مردادماه بود و تیم ملی نیز تا آن موقع برنامه‌های ندارد به همین دلیل دیگر در تیم ملی نخواهم بود. كمیته فوتسال نیز در فاصله یك ماه و نیم مانده می‌تواند با حوصله گزینه‌های داخلی و خارجی را بررسی كرده و یك مربی خوب را برای هدایت تیم ملی انتخاب كند تا در جام جهانی بتوانیم موفق ظاهر شویم.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش كه آیا كمیته فوتسال با توجه به اینكه پیش از این از وی حمایت می‌كرد، با كناره گیری‌اش موافقت می‌كند یا نه؟ خاطر نشان كرد: من كاری به موافقت كردن یا نكردن كمیته فوتسال ندارم امیدوارم آنها هم اجازه بدهند من بروم. چون دیگر صلاح نمی‌دانم كه در تیم ملی باشم. وقتی تیم ملی نتیجه نگرفته است پس مقصر اصلی من هستم. اگر هم مربی جدید كمكی از من خواست قطعا اطلاعات لازم را به وی خواهم داد.

صانعی در ادامه در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر اینكه چرا اكنون پس از این اتفاق باز هم در خصوص حواشی و اختلافش با ژوراندیرو صحبتی نمی‌كند تاكید كرد: من تاسف می‌خورم كه برخی در ایران به دنبال ضربه زدن به تیم ملی هستند. این افراد هستند و از بین هم نخواهند رفت. من دوست دارم تیم ملی مملكتم آرامش داشته باشد. من می‌توانم همه چیز را بگویم و جو را متشنج كنم اما چیزی گیر فوتسال نمی‌آید.

وی ادامه داد: من آنقدر از 10 سال گذشته حرف دارم كه اگر بخواهم بگویم یك مثنوی هزار من خواهد شد و مثل بمب صدا می‌كند. اما این بحث‌ها كمكی به فوتسال نمی‌كند. همانطور كه گفتم الان تیم ملی جام جهانی را پیش رو دارد و آرامش مهمترین چیز برایش به حساب می‌آید. اتفاقی هم نیفتاده كه از آن به عنوان فاجعه یاد می‌كنیم. اگر باخت تلخی بوده این فاجعه نیست. ما به هیچ عنوان با یك باخت از عرش به فرش نمی‌رسیم همانطور كه اگر اسپانیا را ببریم نمی‌گویند ایران بهترین تیم دنیاست. من آنقدر حرفهای حاشیه‌ای دارم كه اگر آنها را مطرح كنم تا یك هفته صفحه اول روزنامه‌ها را پر می‌كنم.

صانعی در ادامه گفت: ما در خانواده‌ای زندگی می‌كنیم كه همه همدیگر را می‌شناسند. اینكه جواب كسی را نمی‌دهم دلیل نمی‌شود كه جوابی برای حرفشان ندارم. من نمی‌خواهم تمام مسائل را برای مردم باز كنم به هر حال گذشت زمان همه چیز را نشان می‌دهد و همه می‌فهمند كه چه آدم‌هایی با حسن نیت كار كردند و چه كسانی قصد ضربه زدن به بقیه را داشتند.

صانعی همچنین در پاسخ به این پرسش كه پس از رفتنش از تیم ملی آیا صلاح می‌داند كه ژوراندیرو هم در كادر فنی باقی بماند تصریح كرد: سرمربی بعدی كادرش را انتخاب می‌كند و او تعیین می‌كند ژوراندیرو در كادر بماند یا نه. سر مربی جدید اگر تشخیص دهد كه ژوراندیرو مربی قوی است او را نگه خواهد داشت. به هر حال رفتن من 30 تا 40 درصد مشكلات را حل می‌كند. طرح جدیدی هم كه به تیم ملی اضافه می‌شود 30 تا 40 درصد بقیه را فراهم می‌سازد و بقیه مشكلات بحث‌های فنی است كه فكر می‌كنم با تمرین بیشتر حل شود.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش كه آیا در شرایط كنونی و در فاصله پنج ماه مانده به آغاز جام جهانی تایلند، مربی داخلی می‌تواند به تیم ملی كمك كند یا خارجی؟ اظهار كرد: بستگی دارد كه چه هدفی داشته باشیم اگر می‌خواهیم در بلند مدت نتیجه بگیریم باید مربی خارجی بیاوریم اما اگر به فكر جام جهانی هستیم من مربی ایرانی را ترجیح می‌دهم.

صانعی در پایان درباره برنامه‌اش برای آینده گفت: آنقدر در این یك سال و نیم اخیر كار سنگین داشتم و حاشیه دیده‌ام و حرف نزدم كه نیاز به استراحت خواهم داشت.بنابراین یك سال استراحت خواهم كرد و هیچ جا كار نمی‌كنم. دیگر از ورزش بدم آمده و ترجیح می‌دهم یك سال لباس ورزشی تنم نكنم.

این تصمیم را به این دلیل گرفتم كه بعضی اتفاقات را به اسم پهلوانی دیده‌ام و بعضی آدم‌هایی كه پشت همین الفاظ پنهان شده‌اند و ضربه به ریشه ورزش می‌زنند.


دیدگاه ها : نظرات
یکشنبه 25 تیر 1391 09:38 ب.ظ